obrazy/spacer.gif obrazy/spacer.gif obrazy/spacer.gif obrazy/spacer.gif obrazy/spacer.gif obrazy/spacer.gif
obrazy/spacer.gif
obrazy/spacer.gif
obrazy/spacer.gif obrazy/spacer.gif obrazy/spacer.gif obrazy/spacer.gif obrazy/spacer.gif
 Hlavná stránka 
 Ročenky a noviny SOŠ Svit 
 JA Firma AYP 
 - Dokumenty 
 2% dane 
 Naše učebne 
 Rozvrh hodín a krúžky 
 + Možnosti štúdia 
 + Spolupráca s firmami v rámci odborného výcviku a odbornej praxe 
 Info pre ZŠ 
 Maturita 2017 
 - Naše aktivity 
    jún 
    máj 
    apríl 
    marec 
    február 
    január 
    december 
    november 
    október 
    september 
 Pedagogický zbor 
 + Študenti 
 + Projekty 
 + Školský internát 
 Nadstavbové štúdium 
 Internetová žiacka knižka 
 + Kontakt 
 Archív a TV archív 
 Legislatíva 
 + Register 
 E-learning 
 Kniha návštev 
 Naši absolventi 
 Mapa servera 

Naše aktivity - október 2016
 

Medzinárodný deň školských knižníc

Každý rok v októbri si pripomíname Medzinárodný deň školských knižníc.
V rámci čitateľskej gramotnosti sa celá naša škola rozhodla opäť po roku zapojiť do príprav tohto dňa. Deň knižníc sme si pripomenuli aj vďaka Žiackej školskej rade, ktorá si pre nás pripravila netradičnú výučbu literatúry. Cieľom bolo zábavnými formami práce s knihou podporiť u žiakov dobrý a trvalý vzťah ku knihe, k čítaniu a poznávaniu nového.
Deň sme začali rozhlasovým vysielaním a pokračovali sme jednotlivými stanovišťami, na ktorých žiaci pomocou kníh súťažili, riešili a zábavnou formou sa poúčali.  Kniha bola v tento deň ich učiteľom, spoločníkom a veríme, že aj príjemným kamarátom.  Všetci spolu, žiaci aj učitelia, sme si toto podujatie vychutnali.
Veľké ĎAKUJEM  patrí vedeniu našej školy, ktoré nás pri organizovaní tejto akcie opäť raz podporili, a taktiež našim žiakom, ktorí svojím prístupom vytvárali príjemnú pracovnú atmosféru. Zážitkové vyučovanie a podpora čítania boli tento deň v plnej miere realizované. Tešíme sa na ďalší ročník tohto podujatia.img_2796.jpgimg_2803.jpgimg_2222.jpg
Záložka do knihy spája

Naša škola sa prihlásila do celoslovenského projektu Záložka do knihy spája školy a takýmto spôsobom  nadviazať kontakt  s inou slovenskou strednou školou a podporiť čítanie prostredníctvom výmeny záložiek do kníh. Organizátor nám vybral za partnerskú školu Strednú odbornú školu v Tisovci. Oboznámili sme sa s témou tohto ročníka: „Knihy rozprávajú príbehy,“ a pustili sme sa do práce. Využitím rôznych techník sme sa snažili vymyslieť a vytvoriť záložku do knihy, ktorá by potešila alebo inšpirovala žiakov našej partnerskej školy. Žiaci si pri ich tvorbe rozvíjali svoj talent a predstavivosť, zapojili svoju fantáziu a svoje zručnosti, aby vytvorili pekné ale aj úsmevné záložky. V niektorých sa rozhodli použiť aj pár výrokov na zamyslenie. Žiaci mali možnosť prezentovať sa svojou prácou pred žiakmi v inom kúte našej vlasti, poslať darčekový pozdrav svojim rovesníkom v inej škole. Veríme, že pekná záložka spríjemní čítanie kníh.
20161027_113454.jpg20161027_113539.jpg20161027_113556.jpg20161027_113609.jpg20161027_113645.jpg20161027_113706.jpg

Medzinárodný veľtrh Štúdium a kariéra Akadémia & Vapac

Študentský veľtrh Akadémia &Vapac sa uskutočnil v dňoch 11. – 13. októbra 2016 v Bratislave v AEGON aréne. Na veľtrhu sa zúčastnili žiaci 3.ročníkov 11.10.2016.
Na veľtrhu štúdia a kariéry  bola pripravená široká ponuka možností štúdia na vysokých školách v SR a v zahraničí  / 220 vystavovateľov/. Študenti získali informácie priamo od ich zástupcov. Informácie ponúkali aj vzdelávacie inštitúcie a zástupcovia zamestnávateľov.  Ministerstvo životného prostredia SR informovalo o možnostiach získania stabilnej a atraktívnej práce  vo vodnom hospodárstve.
Vo výstavných priestoroch bolo k dispozícii aj kontaktné miesto VÚDP a Pu pre žiakov a VP, kde sa mohli prakticky oboznámiť s modernými poradenskými technikami a postupmi v oblasti orientácie pri voľbe povolania.
 Študenti sa mohli zúčastniť seminárov, na ktorých diskutovali zástupcovia škôl, vystavovatelia. Boli tu prezentované aj najnovšie produkty IT naživo, 3D tlač, 3D pero a okuliare s virtuálnou realitou. Na veľtrhu bola ukážka vojenského výcviku – konštruktívna simulácia k príprave a výcviku veliteľov a dôstojníkov štábov. Ukážka sa týkala konštruktívnej simulácie na mape i v 3D vizualizácii, simulácie ľudí, techniky, a mnoho ďalších zaujímavosti.
Informácie, ktoré študenti získali sú dôležité pre ich  ďalšie smerovanie po ukončení strednej školy.
„Živé slovo a bezprostredný kontakt nedokáže natrvalo nahradiť ani najdokonalejšie výdobytky techniky.“img_2881.jpgimg_2886.jpgimg_2887.jpgimg_2888.jpg
img_2889.jpgimg_2893.jpgimg_2895.jpg
Výstava Cosmos Discovery
Dňa 25.10.2016 sme sa zúčastnili výstavy Cosmos Discovery n Bratislave. Mali sme možnosť vidieť tovky exponátov mapujúcich vývoj pilotovaných kozmických letov od historického začiatku až k súčasným plánovaným misiám. Videli sme viac ako 200 originálnych artefaktov z vesmírnych misií USA a ZSSR, reálne modely rakiet a raketoplánov, predchádzajúce modely orbitálnych staníc a unikátne dobové dokumenty. Pri vstupe sme dostali Space Card – Kartu kozmonauta s menom a životným príbehom reálneho kozmonauta, o ktorého vesmírnej misii sa dozvie ďalšie podrobnosti v priestoroch celej expozície.
Fotogaléria

1.jpg
 
 
 Pozvanie pána europoslanca Ivana Štefanca do Štrasburgu     
  
23. októbra cestovali Katka Keriová a Broňa Balážová na pozvanie pána poslanca do Štrasburgu. Po ceste z Bratislavy do Štrasburgu bolo dostatok času zoznámiť sa s ostatnými spolucestujúcimi. Skupinka 35 ľudí sa skladala zo žiakov stredných škôl a ich učiteľov, vysokoškolákov a niekoľkých dospelých. Program bol pripravený na 3 dni. 
 
     
img_7545zm.jpgimg_7527zm.jpgimg_7612zm.jpg
 
Prvý deň si skupina prezrela Štrasburg aj peši aj vyhliadkovou loďou. Navštívila najkrajšie historické pamiatky a ochutnala niekoľko variácií na tradičný flammkuchen vo Flams Frere, tradičnej francúzskej reštaurácii.
Druhý deň dopoludnia sme navštívili park neďaleko komplexu európskych budov. V parku počas leta hniezdia bociany, vraj ich tam je naozaj veľmi veľa. My sme videli len tie, ktoré boli v klietkach, ostatné už odleteli.
Počasie bolo hmlisté a chladné, preto sme privítali hlavne druhú časť programu, kvôli ktorej sme cestu absolvovali.

img_7602zm.jpgimg_7649zm.jpgimg_7644zm.jpg
 
Popoludní sme prešli bezpečnostnou kontrolou a čakali na vstup do budovy Európskeho parlamentu. Program s pánom Štefancom začal spoločným obedom v parlamentnej jedálni a pokračoval slávnostným fotením. Nebolo také ľahké dostať sa na radu. Po parlamente sa prechádzalo niekoľko návštev z rôznych štátov a všetci sa tešili na pamätnú fotografiu. Treba povedať, že európski politici trpezlivo pózovali a plnili želania svojich hostí. 
 
 
img_7551zm.jpgimg_7632zm.jpgimg_7554zm.jpg
 
Po fotení nasledovala diskusia s pánom poslancom. A tú sme využili my na prezentáciu nášho projektu "Rozdiely nás spájajú". Na pôde Európskeho parlamentu sme sa chceli stretnúť všetci partneri - Slováci, Česi, Litovci a Cyperčania. Nepodarilo sa to a tak sme prezentovali aj v mene našich kamarátov z ostatných krajín. Na záver nášho vystúpenia sme pánovi poslancovi odovzdali Záverečnú deklaráciu práv detí a mladých ľudí vytvorenú partnerstvom na poslednom stretnutí v Nikózii. Splnili sme tak sľub, ktorý sme  si dali.
Pán poslanec sa nám ešte asi hodinku venoval a trpezlivo odpovedal na otázky našej skupiny týkajúce sa domácej a zahraničnej politickej scény. Bola to veľmi zaujímavo strávená hodinka.
 
Sme vďační za všetko, čo sme počas troch dní zažili.  
 
 

img_7680zm.jpgimg_7673zm.jpg
 
 
 
 
(c) www.stranka.info - sami si vytvorte svôj Web