obrazy/spacer.gif obrazy/spacer.gif obrazy/spacer.gif obrazy/spacer.gif obrazy/spacer.gif obrazy/spacer.gif
obrazy/spacer.gif
obrazy/spacer.gif
obrazy/spacer.gif obrazy/spacer.gif obrazy/spacer.gif obrazy/spacer.gif obrazy/spacer.gif
 Hlavná stránka 
 Ročenky a noviny SOŠ Svit 
 JA Firma AYP 
 - Dokumenty 
 2% dane 
 Naše učebne 
 Rozvrh hodín a krúžky 
 + Možnosti štúdia 
 + Spolupráca s firmami v rámci odborného výcviku a odbornej praxe 
 Info pre ZŠ 
 Maturita 2017 
 - Naše aktivity 
    jún 
    máj 
    apríl 
    marec 
    február 
    január 
    december 
    november 
    október 
    september 
 Pedagogický zbor 
 + Študenti 
 + Projekty 
 + Školský internát 
 Nadstavbové štúdium 
 Internetová žiacka knižka 
 + Kontakt 
 Archív a TV archív 
 Legislatíva 
 - Register 
    zmluvy 
    objednávky 
    - faktúry 
 E-learning 
 Kniha návštev 
 Naši absolventi 
 Mapa servera 
Naše aktivity - február 2017
 
Lyžiarsky kurz

Lyžovačka,boľavé nohy,čoraz kratšie noci,veselosť a zábava - slová charakterizujúce lyžiarsky výcvik 1.A a 1.B triedy v školskom roku 2016/2017.
 
lk5g.gif

Slovenské technické múzeum Košice - Vedecko technické centrum

Dňa 1.2.2017 sme navštívili Vedecko technicé centrum v Košiciach, kde sme mali možnosť vyskúšať si moderné ineraktívne exponáty.
120 interaktívnych exponátov zábavno-náučnou formou prezentuje základy vedy a techniky, zastúpené sú prírodné vedy ako fyzika, mechanika, magnetizmus, zmyslové vnemy, optické a akustické javy a množstvo ďalších.
Fotogaléria
 
vtc.jpg

Školské kolo chemickej olympiády


Dňa 2.2.2017 sa  konalo školské kolo CHO v kategórií E,F. Súťaž bola rozdelená na teoretickú a praktickú časť. V teoretickej časti boli úlohy zo všeobecnej, organickej, fyzikálnej, analytickej chémie a z biochémie.  V praktickej časti žiaci pripravovali benzoan meďnatý, stanovovali meďnaté katióny v surovine fotometricky a aj odmerne. V kategórii E najvyšší počet bodov získal Slavomír Podolský z 2.A a v kategórii F Ivana Rošková zo 4.A. Blahoželáme.

img_20170201_085705.jpgimg_20170201_085752.jpgimg_20170201_085818.jpgimg_20170201_085900.jpg

Svet okolo nás - Peru, štyri strany sveta

V druhom diely vzdelávacieho projektu Svet okolo nás sme sa pozreli na juhoamerický kontinent, do krajiny nádherných hôr a tajomných miest, do krajiny starých Inkov, do krajiny nevysvetliteľných záhad, do mystického Peru. Peru sme prešli krížom krážom od vyprahnutých púští tichomorského pobrežia až k vlhkým dažďovým pralesom Amazónie, od najvyššie položeného splavného jazera na svete až po majestátne hrebene Ánd. Peru nazývali starí Inkovia Tawantinsuyo, čiže Štyri stany sveta.
Prečo štyri strany sveta? Jednalo sa o štyri základné provincie Inkskej ríše – na severe, na juhu, na západe a na východe. A všetkému tomu kraľovalo hlavné mesto Cuzco. Tu vo výške 3500 metrov nad morom, tĺklo srdce Inkskej ríše. Mesto sa rozprestiera v krásnom údolí náhornej roviny, ktorá by bola inde pochovaná pod večným snehom, ale v trópoch ma výhodu príjemného a zdravého podnebia. Cuzco znamená po kečuánsky pupok sveta.

peru.jpg

Dámsky klub

Každý štvrtok sa na našej škole stretáva skupina tvorivých dám, ktoré v Dámskom klube rozvíjajú svoju kreativitu pri tvorbe dekoratívnych srdcoviek. Fašiangový čas je pre nás prípravou na maškarný ples a okrem toho vyrábame patchworkové vankúše, lebo v marci sa chystáme urobiť výstavu.
dk.jpg
(c) www.stranka.info - sami si vytvorte svôj Web