obrazy/spacer.gif obrazy/spacer.gif obrazy/spacer.gif obrazy/spacer.gif obrazy/spacer.gif obrazy/spacer.gif
obrazy/spacer.gif
obrazy/spacer.gif
obrazy/spacer.gif obrazy/spacer.gif obrazy/spacer.gif obrazy/spacer.gif obrazy/spacer.gif
 Hlavná stránka 
 Ročenky a noviny SOŠ Svit 
 JA Firma AYP 
 - Dokumenty 
 2% dane 
 Naše učebne 
 Rozvrh hodín a krúžky 
 + Možnosti štúdia 
 + Spolupráca s firmami v rámci odborného výcviku a odbornej praxe 
 Info pre ZŠ 
 Maturita 2017 
 - Naše aktivity 
    jún 
    máj 
    apríl 
    marec 
    február 
    január 
    december 
    november 
    október 
    september 
 Pedagogický zbor 
 + Študenti 
 + Projekty 
 + Školský internát 
 Nadstavbové štúdium 
 Internetová žiacka knižka 
 + Kontakt 
 Archív a TV archív 
 Legislatíva 
 - Register 
    zmluvy 
    objednávky 
    - faktúry 
 E-learning 
 Kniha návštev 
 Naši absolventi 
 Mapa servera 
Naše aktivity - máj 2017
 
Športovo, turistický a brigádnicky deň
Čisté bagrovisko

Dňa 15.5.2017 na odberných miestach SOŠ Svit bola odstávka elektrickej energie. Tento deň sme využili na turistiku, šport ale aj na skrášlenie okolia školy v rámci projektu Zelená škola.
Dňa 15.mája v dopoludňajších hodinách zorganizovala SOŠ vo Svite záslužnú akciu – čistenie okolia svitského bagroviska. Akcie sa zúčastnilo 26 žiakov 2.B a traja učitelia. Škola v spolupráci s Technickými službami mesta Svit zabezpečila zber a následný odvoz odpadkov.
Svitské bagrovisko je hlavne v teplejších mesiacoch, aj napriek mestskému zákazu kúpania sa, hodne navštevované občanmi z blízkeho okolia. Žiaľ, nie všetci sa k prírode správajú zodpovedne. Po letnej sezóne zostávalo v okolí jazera množstvo rôzneho odpadu. Upratovať za sebou sa mnohým akosi nechcelo, takže žiaci na svojej brigáde nazbierali až dvanásť vriec odpadu. Ostáva len veriť, že po tohtoročnej sezóne zostane jazero  a jeho okolie čistejšie.
 
img_4248.jpgimg_4264.jpgimg_4298.jpg
img_4265.jpgimg_4287.jpgimg_4313.jpg

Krajské kolo chemickej olympiády kategórie C

Dňa 18.5.2017 sa na pôde našej školy konalo krajské kolo CHO v kategórii C. Na pôde našej školy sme privítali 40 súťažiacich študentov z gymnázií a stredných škôl Prešovského kraja. Súťažiaci riešili úlohy po teoretickej a praktickej stránke, ktoré boli zamerané na anorganickú a organickú chémiu. Praktická časť pozostávala z identifikácie neznámych vzoriek pomocou alkalického roztoku mydla a ich následným zmiešaním pripravili vápenec. Prikladáme aj výsledkovú listinu. Výhercom srdečne blahoželáme.
choc1.jpgchoc2.jpgchoc3.jpgchoc4.jpg
choc5.jpgchoc6.jpgchoc7.jpgchoc8.jpg
 
GLOBE Games

Žiaci Strednej odbornej školy vo Svite sa v dňoch 11. – 14. Mája zúčastnili už 20. ročníka každoročne organizovanej akcie GLOBE Games v Moravských Budějoviciach. Ide o stretnutie študentov a učiteľov zo základných a stredných škôl z celej Českej republiky a zo zahraničia, kde si navzájom predstavujú svoje výskumné projekty, na ktorých pracovali celý rok v rámci programu GLOBE. Na študentskej konferencii sme prezentovali dva projekty. Prvý „Opálim sa aj pod mrakom“ prezentoval výsledky meraní UV žiarenia a druhý „Prečo je jeseň farebná“ predstavil, ako sa mení množstvo chlorofylu v listoch na jeseň. 
GLOBE Games sú však aj o zábave a dobrej nálade a tak po konferencii prišlo na radu tradičné gúľanie zemegule od základnej školy T.G. Masaryka na námestie pred kostol sv. Jiljí, kde sa odohrávali aj študentské trhy. V sobotu sa v okolí konala tradičná terénna hra, pri ktorej študentské tímy hľadali poklad a na záver sa všetci stretli pri táboráku. V nedeľu sme navštívili ekotechnické centrum Alternátor v Třebíči, kde sme si mohli pozrieť napríklad parný stroj, model veternej turbíny  a predovšetkým unikátnu projekčnú guľu, na ktorej je možné vďaka družiciam na obežnej dráhe zobraziť počasie a zemetrasenie kdekoľvek na Zemi, ale aj projekcie ostatných vesmírnych telies.

„Vynikajúca atmosféra, skvelí ľudia a inšpiratívny program. Slávnostné otvorenie bolo zaujímavé hlavne vďaka scénke, ktorú si pre nás pripravili žiaci z hostiacej krajiny. Terénna hra bola veľmi dobre vymyslená. Stanovištia mali naozaj dobré témy, ktoré si myslím, že zaujali každého. A myslím si, že na celých Globe Games 2017 bola krásna atmosféra.“ (Ivana)

„GG 2017 boli vydarené. Preto im dávam 3 body z 3. Prvý bod zato, že program na GG bol skvelý. Druhý zato, že sa na GG stretlo mnoho ľudí, ktorí sú úžasní. Bez nich, by neboli GG 2017 to pravé orechové ;) A tretí bod zato, že na GG bola neopísateľná atmosféra. Je celkom škoda byť na GG tak krátky čas.“ (Michal)

„GG je úplne úžasný program, ktorý umožňuje mladým ľuďom prezentovať ich celoročnú prácu. Rovnako to bolo aj tento rok. Môžem povedať, že sa organizátori v pár veciach zlepšili od  minulého roku (terénna hra a táborák), ale zvyšok ostal rovnako super ako vždy. Príjemné prostredie a super  ľudia (aj účastníci, aj Terezáci) prispeli k skvelým zážitkom a spomienkam. Je však  škoda, že budúci rok je viac než pravdepodobné, že sa my tretiaci už GG nezúčastníme, každopádne to boli super dva roky účasti. Som naozaj rád, že som sa mohol tohto projektu zúčastniť.“  (Slávo)

dsc05129.jpgdsc05135.jpgdsc05141.jpgdsc05157.jpg
dsc05165.jpgdsc05178.jpgdsc05181.jpgdsc05189.jpg
dsc05191.jpgdsc05195.jpgdsc05196.jpgdsc05204.jpg

Prednáška "Pravda o drogách"


Dňa 24.5.2017 sme zrealizovali na našej škole prednášku s pánom PETROM REMPEROM z Občianskeho združenia SLOVENSKO BEZ DROG na tému PRAVDA O DROGÁCH. Veľmi oceňujeme zvolenú formu prednášky, nakoľko zaujímavým obsahom a nevtieravým spôsobom, ako aj spontánnou diskusiou upozornila žiakov na hroziace nebezpečenstvo pri užívaní legálnych i nelegálnych drog. Spokojnosť prejavili aj spätnou väzbou:      
 „Na dnešnej prednáške som sa dozvedela, že ak chcem v živote niečo dosiahnuť a mať svoj život pod kontrolou nesmiem s drogami experimentovať“.
„Drogy škodia nám, ale aj okoliu. Z nadšenia môžeme upadnúť do smútku“.
„Drogy neprinesú človeku očakávané šťastie. Každé „dočasné potešenie“ má svoju cenu, v tomto prípade cenu zdravia, alebo až života. Treba si vážiť seba samého“.
beseda1.jpgbeseda2.jpgbeseda3.jpg
(c) www.stranka.info - sami si vytvorte svôj Web